Co to jest hałas wizualny?

Co to jest hałas wizualny?

Znasz to uczucie, które ogarnia Cię, gdy wchodzisz do pomieszczenia pełnego przedmiotów, z wystrojem, który nie zachowuje porządku i który sprawia, że czujesz się niekomfortowo? Meble, porządek i dekoracje to kluczowe aspekty w tworzeniu harmonii w domu.

Co to jest hałas wizualny?

Hałas wizualny to wszystko, co jest wizualnie nieprzyjemne z estetycznego punktu widzenia. Jest to instynktowna reakcja na to, co zagracone, nieuporządkowane i nieestetyczne, co sprawia nam dyskomfort i nie podoba się.

Masz wrażenie, że Twój dom jest estetycznie dysharmonijny? Bez względu na to, czy jest to spowodowane bałaganem, czy zagraceniem, trzeba temu jak najszybciej zaradzić, dlaczego? Według ekspertów, hałas wizualny może prowadzić do bólów głowy, nastroju i zaburzeń uwagi.

5 kluczy do redukcji hałasu wizualnego w domu

1. Unikaj bałaganu: trzymaj wszystko na swoim miejscu

Zawsze, gdy wracamy do domu mamy tendencję do zostawiania torebki, plecaka czy portfela na kanapie lub stole w salonie, kurtki wiszącej na krześle, butów na podłodze, listów w przedpokoju…

Wyrób w sobie nawyk odkładania wszystkiego na swoje miejsce od samego początku. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu! Co więcej, te drobne przedmioty nie zakłócą wizualnego spokoju w Twoim domu.

2. Wybierz styl dekoracji

Pokój powinien być urządzony jako całość. Ideałem jest umieszczenie mebli w tym samym kolorze i rodzaju, tekstyliów pasujących do wystroju lub kolorów, które są w harmonii. Wybierz styl dekoracji i postaraj się, aby cały pokój odpowiadał temu stylowi: minimalistyczny, nowoczesny, rustykalny, skandynawski, industrialny… W http://www.decors.pl nauczysz się od A do Z, jak dekorować mieszkanie wymienionymi stylami.

3. Wyeliminuj zbędne przedmioty

Stoliki boczne, których nie używasz, półki pełne przedmiotów, o których istnieniu nawet nie pamiętałeś, obrazy na wszystkich ścianach, przedmioty dekoracyjne w każdej wolnej przestrzeni… Pozbądź się wszystkich zbędnych elementów, które tworzą uczucie przeładowania otoczenia. Mniej znaczy więcej!

4. Ukryj kable

Kable są bardzo nieestetycznym elementem, więc jeśli można je ukryć, zrób to. Kable telewizyjne, ładowarki, kable komputerowe, listwa zasilająca ze wszystkimi wtyczkami… Staraj się je ukryć wewnątrz mebli lub w kanałach zainstalowanych na listwie przypodłogowej lub pod telewizorem.

5. Schowaj to, czego nie używasz na co dzień

OK, nie musisz pozbywać się wszystkiego, nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować danej rzeczy, ale przynajmniej umieść je gdzieś poza zasięgiem wzroku. Pomyśl o zamkniętych meblach do przechowywania przedmiotów (konsola, stare piloty do telewizora, książki, listy, czasopisma, albumy ze zdjęciami, zabawki…).